bagiennica

Ponieważ dolna Grabowa jest mało interesująca warto jest zatem dodatkowo skorzystać z rzeczki Bagiennicy. Czas płynięcia wraz z ogniskiem wynosi ok. 4 godzin (15 km)

chotla

Rzeka Chotla (długość 38 km), lewy dopływ Radwi źródła swoje ma w bukowym lesie położonym 1,5 km na północ od wsi Wiełdkowo (gm. Tychowo). W górnym brzegu rzeka ma wybitnie górski charakter, płynie w głęboko wyciętym wąwozie, wśród głazów narzutowych. Dla kajaków rzeka dostępna jest na odcinku 32 km . Najbardziej wygodnym miejscem do rozpoczęcia spływów jest wieś Tyczewo. Szlak należy do uciążliwych ze względu na dużą ilość przenosek. Najlepiej nadaje się do pływania na kajakach jednoosobowych. Jednak dla wprawionych kajakarzy nie ma to żadnego znaczenia. Na pokonanie całego szlaku potrzeba co najmniej trzy dni.

dzirzecinka

Ze względów atrakcyjnych polecam spływ rzeką Dzierżęcinką z Manowa do Koszalina. Jest ona jedyną rzeką przepływającą przez Koszalin.

grabowa

Grabowa to czysta, ciekawa rzeka a zarazem największy dopływ Wieprzy, do której wpada niedaleko Darłówka, ok. 1km od jej ujścia do Bałtyku. Źródła rzeki znajdują się w okolicy Starego Żeliborza; jako ciek wodny wypływa z jeziora Łąkie na Pojezierzu Bytowskim. Od źródeł do Nowego Żytnika przypisano jej charakter leśno-podgórski. W górnym odcinku do miejscowości Polanów utworzono „Rezerwat na rzece Grabowej”.

uniesc

W 2010 roku szlak kajakowy rzeką Unieść zajął I miejsce w powiecie koszalińskim jako „Atrakcja turystyczna pomorza środkowego 2010”.

W 2011r. szlaki rzeką Unieść i Bagiennicą zostały uznane jako „Turystyczne Perły w Koronie 2011” w konkursie organizowanym przez zachodniopomorską regionalną organizację turystyczną w Szczecinie

W 2015r. na rzece został zorganizowany Ogólnopolski Spływ Kajakowy Szuwary 2015 , w którym wzięło udział ponad 60 kajakarzy z całej Polski oraz światowej sławy kajakarz Aleksander Doba. Spływowi towarzyszyło otwarcie wystawy zdjęć rzeczki Unieść. Można je obejrzeć na stronie.

wieprza

Rzeka Wieprza praktycznie jest spławna od mostu niedaleko miejscowości Bożanka na trasie Słupsk-Miastko. Jednak polecam spływ zacząć na prawym jej dopływie, Pokrzywnie, z miejscowości Trzebielino lub na Studnicy w miejscowości Kawcze. Na pokonanie jej przez grupę młodzieży w taki sposób, aby można było przyjemnie wspominać spływ i zapamiętać coś ciekawego potrzeba byłoby minimum 7-8 dni. Oczywiście wprawni kajakarze i niewielkie grupy mogą ją przebyć w 4-5 dni. Ale czy w tym wypadku będzie czas na podziwianie przyrody.

Zimny Włodek - spływy kajakowe

Spływy kajakowe m.in. po rzekach Pomorza Zachodniego takich jak Bagiennica, Chotla, Dzierżęcinka, Grabowa Górna i Dolna, Radew, Unieść, Wieprza oraz po morzu.

 

Kontakt z nami

Włodzimierz Zimnowłocki -
ZIMNY WŁODEK - Usługi Turystyczne
76-004 Sianów, Iwięcino 29

tel. kom. 696 016 362

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

© 2015 ZIMNY WŁODEK - Spływy kajakowe woj. Pomorskim i Zachodniopomorskim