bagiennica

Ponieważ dolna Grabowa jest mało interesująca warto jest zatem dodatkowo skorzystać z rzeczki Bagiennicy. Czas płynięcia wraz z ogniskiem wynosi ok. 4 godzin (15 km)

Kajaki wodujemy z łąki znajdującej się przy moście na trasie Bielkowo – Jeżyczki. Początkowo płyniemy Grabową. Jest ona szeroka, bez przeszkód zatem świetnie się nadaje dla osób, który pierwszy raz siedzą w kajaku, gdyż można się nauczyć podstawowych manewrów. Po około 30-40 min. Dopływamy do rozwidlenia. Wpływamy na Bagiennicę, która jest lewą odnogą Grabowej. Od razu widać, że przyroda się zmienia. Płyniemy wśród trzcin i po około 100 m dopływamy do niewielkiego spiętrzenia wodnego. Można je spłynąć bez wysiadania z kajaka. Czasami zmienia się on w niebezpieczne z bystrze z silnymi cofkami. Wówczas często dochodzi do wywrotek. Przy odpowiednich umiejętnościach lub odpowiedniej asekuracji przez ratowników i instruktorów można ich uniknąć. Bezpośrednio za nim gałęzie drzew nisko wiszą nad wodą i zwężają koryto rzeko na szerokość 2-3 kajaków. Płynąć obok siebie zwykle lądujemy w krzakach. Następnie pokonujemy betonowy most. Wysoki poziom wody często zmusza płynących do całkowitego schowania się w kajaku. Rzeka zaczyna meandrować. Następnie rzeka staje się rekreacyjna. Można płynąć w tratwach lub dać się ponieść jej nurtowi. Przy następnym moście robimy odpoczynek, rozpalamy ognisko i pieczemy kiełbaski. Dalsza trasa jest bardzo ładna pod względem przyrodniczym. Za każdym zakrętem rzeka zaskakuje nowymi widokami. Zmieniają się one o każdej porze roku. Najładniejsze są późnym latem lub wczesną jesienią. Płyniemy obok suchego lasu, wśród bagien z których często wypływają różne ptaki wodne. Czasami rzekę przeskakują dziki, sarny, jelenie. Bardzo często można spotkać pływające zaskrońce. Brzegi porastają różnego rodzaju kwiaty, bluszcze, kolorowe krzewy. 30 min przed końcem spływu rzekę przykrywa parasol starych drzewa. Mijając kolejne mosty i zbliżamy się do Bukowa Morskiego. Spływ kończymy z lewej strony przy remizie strażackiej uważając, aby nie wpłynąć na teren pstrągarni. Charakterystycznym elementem remizy jest stalowy pomost służący do poboru wody znajdujący się przy lewym brzegu.

Zimny Włodek - spływy kajakowe

Spływy kajakowe m.in. po rzekach Pomorza Zachodniego takich jak Bagiennica, Chotla, Dzierżęcinka, Grabowa Górna i Dolna, Radew, Unieść, Wieprza oraz po morzu.

 

Kontakt z nami

Włodzimierz Zimnowłocki -
ZIMNY WŁODEK - Usługi Turystyczne
76-004 Sianów, Iwięcino 29

tel. kom. 696 016 362

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

© 2015 ZIMNY WŁODEK - Spływy kajakowe woj. Pomorskim i Zachodniopomorskim