dzirzecinka

Ze względów atrakcyjnych polecam spływ rzeką Dzierżęcinką z Manowa do Koszalina. Jest ona jedyną rzeką przepływającą przez Koszalin.

Startując z Koszalina można dojechać wąskotorówką do Manowa, co jest dodatkową atrakcja imprezy. Pociąg porusza się bardzo wolno, przez co możemy podziwiać okoliczną przyrodę.
Spływ zaczynamy na początku miejscowości, z mostku na drodze p.poż nr 15. Po około 30 min docieramy do jeziora Bonińskiego. Największą przeszkodą jest znalezienie przejścia do jeziora Lubiatowskiego. Warto skorzystać z pomocy przewodnika lub osoby, która zna trasę, gdyż w przeciwnym wypadku możemy stracić na to ponad 2 godziny lub w ogóle nie znaleźć przejścia. Przeprawa i tak zajmie nam ok 30 min. Na jeziorze Lubiatowskim poruszamy się prze lewym brzegu. Całe jezioro jest zarośnięte trzcinami. Po około 3 km wypatrujemy przerwy miedzy drzewami. To znak, że w tym miejscu odpływa Dzierżęcinka. Wbijamy się w trzcinę i szybko trafiamy na rzekę. Zaraz na początku pojawia się niewielka zatoczka, przy której możemy zrobić krótki odpoczynek. Dalej rzeka praktycznie płynie bez przeszkód. Tylko raz pojawia się niewielka przenoska kajaków. Rzeka płynie wśród łąk, trzcin i lasów. Spokojne dopływa do „Wodnej Doliny”, gdzie możemy zakończyć spływ lub dopłynąć, aż do koszalińskiego parku przy filharmonii. Przy sprawnej organizacji na pokonanie tej trasy potrzebujemy ok. 4 godzin.

Zimny Włodek - spływy kajakowe

Spływy kajakowe m.in. po rzekach Pomorza Zachodniego takich jak Bagiennica, Chotla, Dzierżęcinka, Grabowa Górna i Dolna, Radew, Unieść, Wieprza oraz po morzu.

 

Kontakt z nami

Włodzimierz Zimnowłocki -
ZIMNY WŁODEK - Usługi Turystyczne
76-004 Sianów, Iwięcino 29

tel. kom. 696 016 362

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

© 2015 ZIMNY WŁODEK - Spływy kajakowe woj. Pomorskim i Zachodniopomorskim