KOŁOBRZEG

Wypoczynek nad Morzem Bałtyckim

Noclegi w Kołobrzegu

Kołobrzeg znajduję się w północno-zachodniej części Polski, w województwie zachodniopomorskim, na obszarze Wybrzeża Słowińskiego, nad Morzem Bałtyckim, u ujścia Parsęty. Rozbudowana infrastruktura i malownicze położenie czynią tą miejscowość jednym z najlepszych kurortów wypoczynkowych na terenie naszego kraju. W mieście tym znajdziemy wiele miejsc noclegowych (hotele, pensjonaty, popularne są też apartamenty w Kołobrzegu) oraz lokali gastronomicznych. Kołobrzeg oferuje także dużo atrakcji turystycznych. Główną atrakcję stanowi plaża, którą dzieli niespełna półtora kilometra od centrum miasta. Plaża podzielona jest na trzy strefy wypoczynkowe: Kąpielisko Zachód, Kąpielisko Centralne, Kąpielisko Wschód. Osoby lubiące aktywne wypoczywanie na plaży, na pewno zainteresuje punkt widokowy na kołobrzeskim molo. Można stamtąd podziwiać widok na kołobrzeskie nabrzeże lub popłynąć statkiem wycieczkowym.

Oto dlaczego wielu wybiera wakacje w Kołobrzegu...

Kołobrzeg

Kołobrzeg - atrakcje

Do ciekawych atrakcji należą również stare budowle na rynku w Kołobrzegu - pozostałości po niemieckiej kulturze z okresu międzywojennego. Jedną z tych budowli jest latarnia morska wysoka na 26 metrów, położona przy wejściu do portu, przy ujściu Parsęty do Bałtyku. Jest udostępniona do zwiedzania dla turystów. W dolnej części budynku mieści się Muzeum Minerałów. Naprzeciwko latarni, obok portu cywilnego, znajduję się port wojskowy. Stacjonują w nim kutry torpedowe Marynarki Wojennej Rzeczypospolitej Polski. W Kołobrzegu znajduję się też Muzeum Oręża Polskiego, które przedstawia historie tego miasta oraz eksponaty z ważnych bitew mających miejsce w pobliżu Kołobrzegu.

Co jeszcze zobaczyć w Kołobrzegu?

Wart zobaczenia jest też port handlowy w Kołobrzegu. Port jest aktywnym centrum przemysłowo-handlowym, współpracuje z zespołami portowymi Gdańsk-Gdynia oraz Szczecin-Świnoujście. W skład portu wchodzą: Terminale, dźwigi do przeładunku, powierzchnie kryte oraz place, siedziby firm. Port ten ma duże znaczenie dla polskiej gospodarki rolnej, ponieważ właśnie tam odbywają się załadunki zbóż eksportowanych do innych krajów.
W Kołobrzegu, oprócz plaży znajdziemy także inne miejsca wypoczynkowe. Należą do nich m.in. : Park imienia S. Żeromskiego oraz Park imienia A. Fredry. Znajdują się one blisko części miasta, w której przeważa infrastruktura związana z branżą hotelarską, więc blisko miejsc oferujących noclegi. Parki są świetnym miejscem dla osób, które nie wyobrażają sobie wypoczynku bez aktywności fizycznej.
Rodziny z dziećmi, również znajdą dla siebie atrakcję jaką jest Oceanarium w Kołobrzegu. W oceanarium występuje wiele gatunków ryb z całego świata. Jest to miejsce, które najlepiej odwiedzić w gdy jest słaba pogoda. 

Lokalizacje

Latarnia Morska, Kołobrzeg

Muzeum Oręża Polskiego

© kajakinadmorzem.pl
Spływy kajakowe w woj. Pomorskim i Zachodniopomorskim