MIELNO

wczasy nad morzem

Co warto zobaczyć w Mielnie

Niektórzy już zaczęli zastanawiać się, jakie miejsce może być odpowiednie na wypoczynek, krótki wypad, lub dłuższe wczasy. Z uwagi na zaistniałą sytuację związaną z pandemią, wyjazd za granicę może być niezwykle utrudniony. Jednak okazuje się, że nasz kraj również obfituje w ciekawe i warte odwiedzenia miejsca. Jednym z nich jest Mielno. Z czego słynie ta nadmorska miejscowość i co warto zobaczyć podczas wczasów? Dlaczego tak wiele osób rezerwuje domki w Mielnie i spędza tam tydzień lub dłużej ze swojego urlopu? Powodów jest wiele. 

Co przyciąga turystów do Mielna?

Zobacz dlaczego tak wielu turystów wybiera wczasy w Mielnie i właśnie tutaj rezerwuje nocleg nie tylko na wakacje

Mielno - nadmorska perełka 

Mielno, to niewielka miejscowość usytuowana nad Morzem Bałtyckim i jeziorem Jamno. Mieszka tam niecałe 3 tysiące osób, jednak z roku na rok, za sprawą ściągających na wczasy turystów, robi się coraz tłoczniej. Już w latach 70 planowano tam budowę jednego z większych portów morskich, co przyczyniłoby się do dalszej rozbudowy miasta. Niestety plany te zostały porzucone. Jednak Mielno nie poddało się i obecnie wraz z Mielenkiem, stanowi najpopularniejszy kompleks wypoczynkowy nad brzegiem Morza Bałtyckiego. Miasteczko dysponuje świetnie rozwiniętą bazą noclegową, a także gastronomiczną. Wszystko to sprawia, że noclegi w Mielnie cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko w sezonie wakacyjnym, ale również przez cały rok. Mielno kojarzone jest także z pysznymi i zdrowymi rybami z grilla. Dzięki obecności jeziora i morza, wypoczywający turyści mogą zasmakować ryb zarówno słodko jak i słono wodnych.

Atrakcje Mielna

Mielno, mimo niewielkich rozmiarów słynie z wiele atrakcji, których doświadczyć mogą turyści podczas wypoczynku. Oto najważniejsze z nich:

  • Promenada Przyjaźni- jest to równoległa ulica, która ciągnie się wzdłuż pasa nadmorskiego. Początkowo wybudowana została, by wzmocnić linię brzegową. Zaczyna się na ulicy 1 Maja i ciągnie się aż do Unieścia - najstarszej części miasta. Po obu jej stronach rozciągają się kramy i stragany, a także noclegi. Zarówno w dzień i w noc, promenada pełna jest turystów i miejscowych.
  • Park Linowy "Tukan"- obiekt zlokalizowany przy ulicy Chmielnej 1. W parku tym, na śmiałków czeka 110 atrakcji. Do pokonania jest 7 tras linowych. Jest to jedna z głównych atrakcji Mielna. Czynny jest codziennie, jednak w przypadku załamania pogodowego może zostać zamknięty. Znajdzie się tam trasa dla dzieci, a także trasa dla śmiałków odznaczających się dużą sprawnością fizyczną.
  • Oceanarium w Mielnie - Ci co udali się do Mielna na dłuższy wypoczynek, nie mogą pominąć Oceanarium. Mimo niewielkich rozmiarów, udało się tam zgromadzić najróżniejsze gatunki ryb, także egzotycznych.
  • Pomniki w Mielnie - Mielno słynie ze swoich pomników. Turyści na wczasach, przechadzając się ulicami, z pewnością natrafią na pomnik Syreny, czy także Morsa- który został wzniesiony, by oddać hołd amatorom zimnych kąpieli.

Lokalizacja

Mielno

Mielno-Unieście

© kajakinadmorzem.pl
Spływy kajakowe w woj. Pomorskim i Zachodniopomorskim