ŁEBA

wczasy nad morzem

Wypoczynek w Łebie

Łeba to miasto położone w województwie pomorskim, w powiecie lęborskim, położone na Wybrzeżu Słowińskim. To znany powszechnie kurort nadmorski, który każdego roku gromadzi wielkie rzesze turystów. Łeba znana jest z tego, że kusi przepięknymi plażami i czystym piaskiem. Miasto kojarzy się wszystkim z ciszą i spokojem. Tutaj w końcu można się zrelaksować i odpocząć. Wypoczynek w Łebie to jeden z najlepszych pomysłów, jeżeli ktoś zastanawia się nad tym, gdzie udać się na wakacje. 

Zobacz Łebę z lotu ptaka

Łeba

Noclegi w Łebie dostępne są przez cały rok

Kwatery znaleźć można w pokojach prywatnych, jak również w hotelach i pensjonatach. Część z nich otwartych jest przez cały rok, a część zamyka się wraz z nadejściem końca sezonu. Kiedy trzeba rezerwować noclegi w Łebie? Nawet, jeżeli ktoś będzie planował tutaj wypoczynek poza sezonem, nie będzie miał problemu ze znalezieniem miejsca noclegowego. Wczasy w Łebie wykupywane są z dużym wyprzedzeniem, ponieważ na turystów nie tylko czeka cisza i spokój, ale również świeże, nadmorskie powietrze z dużą zawartością jodu. 

Atrakcje Łeby

Do tego wypoczynek w Łebie może być związany z poznawaniem tutejszych atrakcji, których nie brakuje. Jednym z miejsc, które przyciąga turystów są wydmy ruchome, które leżą na terenie Słowińskiego Parku Narodowego, w okolicach Łeby. To miejsce, które zdumiewa swoimi imponującymi rozmiarami i wędrującymi piaskami. Mniejsze ziarna piasku zwiewane są ze szczytów pod wpływem silnych wiatrów, co stanowi imponujące widowisko.

Wśród innych miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć, będąc w Łebie jest Park Dinozaurów - świetna rozrywka dla najmłodszych, którzy będą doskonale bawili się w towarzystwie prehistorycznych gadów.

Będąc w Łebie nie można zapomnieć o Muzeum Figur Woskowych. Jeżeli ktoś marzył o tym, aby zrobić sobie selfie ze znanymi osobistościami, to w końcu będzie miał do tego okazję. Planując wczasy w Łebie koniecznie musi zobaczyć Oceanarium, które jest idealnym miejscem, jeżeli ktoś kocha morskie stworzenia. Nie tylko zwierzęta, ale również dodatkowe atrakcje czekają na wszystkich na terenie całej instytucji.

Wypoczynek w tym mieście może być połączony również z wizytą w Muzeum Bursztynu. Jeżeli ktoś kocha te piękne i szlachetne skarby wyławianie z Bałtyku, to w końcu będzie miał okazję do tego, aby przyjrzeć im się lepiej i to pod różnymi postaciami. Do dyspozycji turystów, którzy kochają noclegi w Łebie, jest jeszcze Muzeum Motyli, Park Bosmana, gdzie dzieci mogą liczyć na wspaniałą zabawę, Wyrzutnia Rakiet, port jachtowy i wiele więcej. Warto również wziąć udział w rejsach wycieczkowych.

Lokalizacje

Muzeum Bursztynu, Łeba

Łeba, plaża

© kajakinadmorzem.pl
Spływy kajakowe w woj. Pomorskim i Zachodniopomorskim