ŚWINOUJŚCIE

Wczasy w krainie 44 wysp

Wypoczynek w Świnoujściu

Świnoujście jest nadmorskim miastem położonym w północno-zachodniej części Polski. To jedyne na terenach naszego kraju miasto, które mieści się na 44 wyspach. Do trzech największych należą Uznam, Wolin oraz Karsibór. Ze względu na dużą liczbę uzdrowisk i sanatoriów, Świnoujście jest doskonałym miejscem wypoczynkowym dla seniorów. Wielu turystów decyduje się również na wczasy w tym miejscu ze względu na występowanie najszerszych plaż w kraju oraz utrzymujących się, wysokich temperatur w okresie letnim. To wyjątkowe nadmorskie miasto posiada bardzo bogatą ofertę noclegową, dzięki czemu z łatwością można zaplanować wakacyjny lub weekendowy wypoczynek.

latarnia

Najciekawsze atrakcje w Świnoujściu

Zdecydowanie obowiązkowym punktem, który warto zobaczyć podczas wczasów w Świnoujściu, jest najwyższa w całej Polsce latarnia morska. Mierzy ona 68 metrów, żeby zdobyć jej szczyt, trzeba pokonać aż 308 schodów. Oprócz wyjątkowego widoku na panoramę morza, na terenie latarni znajduje się również muzeum poświęcone historii pracy latarników oraz ratowników wodnych. 

Noclegi i wczasy 

Znalezienie odpowiedniego noclegu na terenie Świnoujścia nie powinno stanowić większego problemu. Oferta noclegowa skierowana jest zarówno do turystów poszukujących luksusowych hoteli z widokiem na morze, stawiających na minimalizm jak i dla miłośników campingu. Decydując się na nocleg w hotelu, warto jednak pamiętać, aby dokonać odpowiednio wcześniej rezerwacji pokoju. Aktualnie ceny noclegów w hotelach dobrej jakości wahają się w 130-420 złotych za osobę, w sezonie letnim natomiast trzeba przygotować się na wyższe kwoty. Turyści, którzy poszukują ekonomicznych rozwiązań, mają do wyboru domki letniskowe, których cena to około 50 zł za osobę lub pensjonaty, które oferują pokoje już od 38 złotych.

Zobacz również popularne kurorty nad morzem: Kołobrzeg, Łeba oraz Mielno

Co jeszcze zobaczyć w Świnoujściu?

Kolejnym punktem na mapie, który uatrakcyjni wczasy w Świnoujściu, jest Wyspa Wolin. Miłośnicy przyrody i pieszych lub rowerowych wycieczek odnajdą tu wiele szlaków turystycznych prowadzących po malowniczych nadmorskich ścieżkach Wolińskiego Parku Narodowego. To również doskonałe miejsce na wypoczynek dla fanatyków historii i kultury wikingów, szczególnie w trakcie festiwalu Słowian i Wikingów, który cyklicznie odbywa się na Wyspie Wolin od 2008 roku. Decydując się na wycieczkę po Wyspie Wolin, warto udać się również nad Jezioro Turkusowe. Ten sztuczny zbiornik wodny, z którego niegdyś wydobywano kredę, dziś cieszy oczy turystów wyjątkowym kolorem niczym wody Lazurowego Wybrzeża.


Świetnym pomysłem na rozrywkę w trakcie wakacji w Świnoujściu są rejsy wodne przemierzające trasy pomiędzy wyspami, wysepkami, cieśninami i kanałami tego miasta. W trakcie wodnej wycieczki turyści mają możliwość podziwiana najatrakcyjniejszych miejsc tamtejszych okolic, np. Zalewu Szczecińskiego czy miejsc największych siedlisk dzikich ptaków. Rejsy zazwyczaj trwają około 2 godzin i są realizowane od kwietnia do października.

Lokalizacje

Wyspa Wolin

Jezioro Turkusowe

© kajakinadmorzem.pl
Spływy kajakowe w woj. Pomorskim i Zachodniopomorskim